Film dla młodzieży

"BEZ MAJTEK"

„Bez majtek” to film edukacyjny dla wszystkich!

Szczególnie polecamy go jednak młodzieży z niepełnosprawnościami i nietypowymi sposobami rozwoju. Zwłaszcza tym z nich, którzy mają żeńskie genitalia.

MAŁE FAQ

„Bez majtek” to film dla młodzieży, głównie tej z żeńskimi genitaliami. Jest przystosowany dla osób słabosłyszących i niesłyszących, słabowidzących i niewidomych, z zaburzeniami widzenia barw, w spektrum autyzmu, z dysleksją i niepełnosprawnościami intelektualnymi.
❤ Symultaniczne tłumaczenie na Polski Język Migowy
❤ Tłumaczka stoi obok prowadzącej, nie jest pomniejszona
❤ Duże, dobrze widoczne napisy
❤ Ilustracje przystosowane dla słabowidzących
❤ Audiodeskrypcje ilustracji i plansz
❤ Łagodne światło dla osób w spektrum autyzmu
❤ Bezszeryfowy font i kerning metryczny
❤ Wyraźne, powolne mówienie

„Bez majtek” można oglądać w domu, w szkole, w ośrodku, samemu, samej, w miłym towarzystwie. Film ma niecałe pół godzinki – wraz z dyskusją idealnie wypełni godzinę lekcyjną. Film składa się z pięciu części, pomiędzy którymi można zatrzymać odtwarzanie i porozmawiać.

„Bez majtek” to film z wolnym dostępem. Oznacza to, że twórcy pozostają autorami filmu, ale Ty możesz puszczać i oglądać go, gdzie, kiedy i z kim chcesz. Jeśli planujesz puścić go publicznie, fajnie będzie, jak dasz znać na kontakt@agaszuscik.com – będziemy mogli się tym pochwalić!

❤ Po co ma się ciało?
❤ Co robić, gdy ktoś traktuje moje ciało w sposób, który mi się nie podoba?
❤ Czy któreś ciała są nienormalne?
❤ Czy ‘genitalia’ i ‘piersi’ to normalne słowa?
❤ Jak dbać o żeńskie genitalia i piersi?
❤ Jak zbudowane są żeńskie genitalia i piersi?
❤ Jak powstaje miesiączka?
❤ Kim jest ginekolog i ginekolożka?
❤ Jak wygląda wizyta w gabinecie ginekologicznym?
❤ Kiedy trzeba iść do ginekologa lub ginekolożki?
❤ Co to jest profilaktyka?
❤ Czym właściwie jest wirus HPV i jak się przed nim uchronić?

Aga Szuścik – artystka, edukatorka, autorka projektu i kampanii „To się nie zdarza”, wykładowczyni ASP, autorka bloga „Życie po raku” i podcastów „Przygody ginekologiczne”, jedna z 50 Śmiałych 2019, prelegentka TEDx. Aga opracowała scenariusz, stworzyła ilustracje, wystąpiła i zmontowała film.

 

Maciej Szuścik-Zięba – menadżer projektów, organizator produkcji filmów i wydarzeń, logistyk. Maciek zajął się researchem dotyczących przystosowania filmu dla osób z niepełnosprawnościami, organizacją produkcji i technikaliami.

 

Beata Jodłowska-Wojnar – pedagożka specjalna, surdopedagożka. Beata zainicjowała projekt i współuczestniczyła w organizacji produkcji.

 

Agnieszka Madejczyk – surdopedagożka, logopedka, tłumaczka. Agnieszka przetłumaczyła treść filmu na Polski Język Migowy.

 

Prof. KAAFM dr n. med. Paweł Szymanowski – ginekolog, Prezes Polskiego Towarzystwa Uroginekologicznego, kierownik Katedry i Kliniki Ginekologii i Położnictwa Wydziału Lekarskiego i Nauk o Zdrowiu Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego. Pan Profesor jest opiekunem merytorycznym treści filmu.

 

Ane Piżl – edukatorka równościowa, ratownica medyczna i specjalistyczna, trenera instruktorów ratownictwa międzynarodowej federacji EFR, prezeska fundacji Safe Water Safe Land. Ane jest opiekunką filmu w kwestii jego inkluzywności.

 

Krzysztof Podgórski – założyciel i Szef Rady Nadzorczej Salumanus. Krzysztof to sponsor filmu.

Masz jakieś pytanie? Myślisz o wspólnym projekcie?